Rychlé vyhledávání
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Aktuální nabídka » Měšťanský dům s nádvořím a vjezdem v historickém jádru Prahy 1, Michalská, Vejvodova, 2000 m²

Měšťanský dům s nádvořím a vjezdem v historickém jádru Prahy 1, Michalská, Vejvodova, 2000 , Ev.č.: 60333

Pohled Michalská nový
Pohled Vevodova nový
Mapa 3D zákres
SPM
Výstřižek44 z MP
Michalská_foto_3

Kontaktujte makléře

Ing. Pavel Čelikovský
+420 777 721 510
+420 221 666 666
[email protected]
logoGAVLAS Praha
Politických vězňů 1272/21
Praha - Nové Město
+420 221 666 666
[email protected]
Cena49 000 000 Kč
FormaProdej
KategorieČinžovní domy
LokalitaMichalská 430/3, Praha - Staré Město
Okresúzemí Hlavního města Prahy
Plocha užitná2.000 m²
Plocha podlahová2.000 m²
Plocha pozemku677 m²
Užitná plocha přízemí399 m²
Obchodní plocha287 m²
Počet podlaží4
Stav objektuDobrý
BudovaSmíšená
Typ domuPatrový
Poloha objektuV bloku
Umístění objektuCentrum obce
ZástavbaObchodní a obytná
G (PENB nedodán)
EXKLUZIVNÍ NABÍDKA
zobraz vybavení
Popis

Prodej podílu o velikosti id 1/2 měšťanského domu s nádvořím a vjezdem v historickém jádru Prahy 1, Michalská, Vejvodova, o velikosti cca 2000 m².

Dům „U Zlatého raka“, někdy nazývaný „U Zlatého kohouta“ se nachází mezi jedněmi z historicky nejzachovalejších ulic historického jádra Starého Města Michalskou a Vejvodovou. Dům tvoří dvě hlavní křídla s pavlačemi ohraničující ze SZ a JV nádvoří trojúhelníkového tvaru. Vjezd do nádvoří je branou z ulice Michalské ještě před začátkem pěší zóny. Před branou je umístěn na kraji chodníku uzamykatelný sloupek.

Historie domu sahá až do období gotiky, z kterého jsou zachovány klenuté sklepy, část zdiva přízemí, v průběhu staletí byly prováděny rozsáhlé přestavby a dostavby, zachovalé jsou barokní prvky, nejrozsáhlejší poslední klasicistní přestavba proběhla v polovině 19. století. Dům byl užíván průběžně pro bytové i nebytové účely, nyní je užíván převážně pro účely nebytové. V posledních desetiletích byl dům průběžně opravován a velmi dobře udržován, prostory byly vybaveny sanitárním zařízením a vytápěním. Dům je nemovitou kulturní památkou.

Dům má 3 nadzemní podlaží, kvalitně zrekonstruovaný zaklenutý suterén v rozsahu cca 70 % půdorysu a nádherný prostorný půdní prostor s dřevěným krovem. Dům má dvě schodiště, jedno průběžné v zadním křídle a jedno tvořené dvěma částmi v předním křídle.

Klenutý suterén je zkolaudován a užíván jako galerie s menší vstupní recepcí v přízemí. V přízemí je několik nebytových prostor obchodního typu a jeden prostor, kde probíhá rekonstrukce pro účely bydlení. Do Michalské ulice je orientován obchod hudebnin s výkladci. Z nádvoří je pak vstup do prostor kolaudovaných a užívaných pro účel kavárny a v zadní části nádvoří prostor kolaudovaný a užívaný jako čajovna. V prvním a druhém patře jsou průběžně rekonstruované prostory užívané historicky střídavě pro bytové i nebytové účely. Aktuálně je převážná část prostor vybavena a užívána pro nebytové účely (převážně kanceláře), tři prostory jsou vybaveny pro účely bydlení.
Prostorná půda má dvě části nad oběma křídly domu přístupné po schodištích z předního i zadního křídla a není zatím komerčně využívána.

Svislé konstrukce jsou ve spodní části z kamenného, případně smíšeného zdiva, ve vyšších podlažích zděné. Vodorovné konstrukce jsou ve spodní části převážně klenuté valené, případně křížové klenby, ve vyšších podlažích jsou stropy rovné, dle dostupných informací dřevěné. Krov nad předním křídlem v části do Michalské ulice je mandsardový se středními vaznicemi, jeho zadní část a krov nad zadním křídlem jsou pultové. Střešní krytina je pálená tašková a prejzová.

Dům je napojen na všechny inženýrské sítě, vytápění je řešeno lokálně, převážně plynovými kotli.
Energetický štítek (PENB) není dle zákona zapotřebí, protože je dům kulturní památkou.

Prodej formou elektronické aukce, která proběhne 21. 6. až 23.6.. 2022 na portále
https://www.internetove-drazby.cz/view/968
kde jsou uvedeny všechny podmínky pro účast v aukci.