Rychlé vyhledávání
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Aktuální nabídka » Prodej – „Dům U Červeného srdce“ přímo proti katedrále sv.Bartoloměje – nám. Republiky, Plzeň

Prodej – „Dům U Červeného srdce“ přímo proti katedrále sv.Bartoloměje – nám. Republiky, Plzeň, Ev.č.: CS2201/6

1
4
S_Plzeň
5
10
S_Plzeň_foto_final-1
S_Plzeň_foto_final-2

Kontaktujte makléře

Emílie Švanová, Dis.
+420 777 721 518
[email protected]
logoGAVLAS Praha
Politických vězňů 1272/21
Praha - Nové Město
+420 221 666 666
[email protected]
Cenarezervováno
info v RK
FormaVýběrové řízení
OdkazVíce informací ZDE
KategorieObchodní prostory
Lokalitanáměstí Republiky 235/36, Plzeň - Vnitřní Město
OkresPlzeň-město
Plocha užitná2.200 m²
Plocha pozemku574 m²
Stav objektuVelmi dobrý
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
G (PENB nedodán)
EXKLUZIVNÍ NABÍDKA
Popis

„Dům U Červeného srdce“ přímo proti katedrále sv.Bartoloměje – nám. Republiky, Plzeň

Novorenesanční dům ve velmi atraktivní lokalitě historického náměstí Republiky v centru Plzně, jehož dominantou je národní kulturní památka - katedrála svatého Bartoloměje, která je situována přímo proti domu. Náměstí republiky, svého času jedno z největších náměstí v Evropě, je dějištěm kulturních událostí, open-air akcí a slavností a je vztyčným bodem historického centra města plného galerií, muzeí, parků a historických památek.
Dům je unikátní svou historickou, bohatě zdobenou čelní fasádou. Nejvýznamnější jsou sgrafita dle originálního návrhu Mikoláše Alše, nacházející se v horní části průčelí. Postavy rytířů na koních se symbolicky vztahují ke středověkým turnajům konaným na plzeňském náměstí. V nikách štítu jsou situovány alegorické plastiky „Obchodu, Čechie a Hospodářství“. Dům byl postaven v roce 1894 dle architekta Rudolfa Štecha a patří k souboru celkem 19 domů, které na základě dohody architekta s Mikolášem Alšem byly vyzdobeny originálními sgrafity tohoto slavného malíře.
Dům je řadový, má 5 NP, 1 PP, podkroví, terasu do vnitrobloku a celkovou plochu cca 2 200 m2. Dům byl od 90. let 20. stol. užíván pro účely České spořitelny. V těchto letech byl kompletně rekonstruován (včetně IS a přístavby do dvora) a upraven pro účely banky. Další dílčí rekonstrukce interiéru proběhly v letech 2012 a 2014, dílčí opravy fasády v letech 2017 a 2020. Jednotlivá podlaží jsou propojena centrálním schodištěm a dvěma výtahy. Klientské schodiště propojuje 1. a 2. NP. Přední část budovy směrem k náměstí Republiky sloužila převážně pro klientské účely, čemuž odpovídají interiéry provedené ve vysokém standardu. V zadní části byly provozní kanceláře České spořitelny. V podkroví je situováno technické zázemí – strojovny výtahů, VZT, kotelna. Klimatizační jednotky jsou umístěny na dvorní terase, dvorní fasádě a světlíku. V 1PP se nachází skladové prostory a tech. zázemí. Instalováno je požární zabezpečení a bezpečnostní systém. Dům je napojen na veškeré IS. V blízkosti dostatek parkovacích míst.
Podrobnější informace na vyžádání.
Forma prodeje: výběrové řízení.