Rychlé vyhledávání
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Aktuální nabídka » Stavba bývalé školy Klení č.p. 95, Benešov nad Černou, okr. Český Krumlov

Stavba bývalé školy Klení č.p. 95, Benešov nad Černou, okr. Český Krumlov, Ev.č.: 60329

1
2
DJI_0818-HDR-6
DJI_0807-HDR-4
DJI_0813-HDR-5
DJI_0823-HDR-7

Kontaktujte makléře

Ing. Michael Gottvald
+420 776 118 336
[email protected]
logoGAVLAS Brno
Česká 169/17
Brno - Brno-město
+420 517 070 005
[email protected]
Cena1 900 000 Kč
včetně DPH, včetně provize, včetně právního servisu, cena k jednání
FormaProdej
KategorieObchodní prostory
LokalitaKlení 95, Benešov nad Černou
OkresČeský Krumlov
Plocha užitná617 m²
Plocha pozemku831 m²
Plocha zastavěná300 m²
Počet podlaží4
Stav objektuŠpatný
BudovaSmíšená
Typ domuPatrový
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuKlidná část obce
Rok výstavby1894
EXKLUZIVNÍ NABÍDKA
zobraz vybavení
Popis

Předmětem prodeje je samostatně stojící podsklepená budova o dvou nadzemních podlažích s podkrovím a vlastním pozemkem o výměře 831 m2 nacházející se v klidné lokalitě obce Benešov nad Černou, konkrétně v části obce Klení. Stavba byla postavena v roce 1894 jako školní budova a tomuto účelu sloužila až do druhé poloviny 20. století. Následně byla nemovitost využívána pro sídlo firmy, později pro skladovací a výrobní účely. Rekonstrukce probíhaly průběžně po celou dobu existence stavby. V současné době je nemovitost neudržovaná a ve špatném technickém stavu.

Celková plocha pozemků: 831 m2
Zastavěná plocha budovy: 300 m2
Užitná plocha budovy: 617 m2

Dům je v současné době odpojen od elektřiny. Dříve bylo připojení třífázové, voda vlastní, odkanalizování do septiku a topení probíhalo pomocí kotle na tuhá paliva umístěného v přístavku školy. V obci má dojít k výstavbě kanalizace.

Klení je částí obce Benešov nad Černou ležící 12 km od města Kaplice a 30 km od Českého Krumlova. Obec se nachází v blízkosti lesa a Klenských rybníků, na úpatí Novohradských hor a okraji přírodního parku Soběnovská vrchovina. V dojezdové vzdálenosti je rovněž CHKO Třeboňsko. V okolí jsou možnosti rekreace a sportovního vyžití. Nad domem se rovněž nachází historicky cenný zrekonstruovaný kostel sv. Vavřince.

Na vyžádání mailem:
- podrobné informační memorandum
- list vlastnictví (prodejem v rámci insolvence zaniknou závazky dlužníka na nemovitosti)
- video pořízené dronem
- podrobné informace o sítích

Objekt samotný má 2.NP, půdní prostory pod valbovou střechou a je částečně podsklepen (cca 28 m2 užitné plochy). Hlavní budova je obdélníkového tvaru o půdorysu 20 x 12 m2. V zadní části je k budově připojen přístavek se sociálním zázemím a kotelnou o výměře cca 8x8 m2. První nadzemní a druhé nadzemní podlaží tvoří cca 240 m2 zastavěné plochy (hlavní část) a dalších cca 60 m2 (zadní trakt), konstrukční výška stropů je 3,8 m. Podkroví nad hlavní částí o výměře 240 m2 je rovněž využitelné pro další účely (vestavba apod.).

Základy domu tvoří základové betonové pasy. Obvodové zdivo (zděné smíšené) je 60 cm, příčky 40 cm. Stropy jsou betonové a dřevěné. Krov je dřevěný, střecha valbová, krytina z pálených tašek, klempířské konstrukce z pozinkovaného plechu. Vnitřní omítky dvouvrstvé vápenné, fasáda z tenkovrstvé omítky. Okna jsou dřevěná špaletová.

Prohlídky jsou možné po předchozí domluvě s makléřem.

Hlavní přednosti:
- samostatně stojící stavba s vlastním pozemkem
- možnosti rekreace a sportovního vyžití
- blízkost přírody a historických památek

Upozornění: Prodej proběhne formou licitace.

Upozornění: V jedné z místností 1.NP domu došlo k propadení stropu viz. poslední dvě fotografie v přiložené fotodokumentaci.

Upozornění: Aktuálně probíhají ve vztahu k nabízené nemovitosti katastrální řízení o výmazu zástavních práv. Tato řízení jsou čistě formálního charakteru - zástavní práva již materiálně zanikla. Všechna řízení by měla být ukončena nejpozději do konce května 2022.

Soubory ke stažení