Rychlé vyhledávání
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Aktuální nabídka » Prodej kancelářské budovy 3569m2, náměstí Míru, Svitavy.

Prodej kancelářské budovy 3569m2, náměstí Míru, Svitavy., Ev.č.: CS2202-2

čelní pohled
Orto mapa
3D mapa ulice
zadní část budovy
zadní část budovy a
zdaní část trafo
zadní část vrata na dvůr

Kontaktujte makléře

Věra Svídová
+420 774 040 702
[email protected]
logoGAVLAS aukce a dražby
Politických vězňů 1272/21
Praha - Nové Město
+420 221 666 666
[email protected]
Cenaprodáno
Informace o ceně na dotaz, cena k jednání
FormaVýběrové řízení
OdkazVíce informací ZDE
KategorieČinžovní domy
Lokalitanáměstí Míru 111/34, Svitavy - Město
OkresSvitavy
Plocha užitná3.569 m²
Plocha pozemku2.169 m²
Počet podlaží4
Stav objektuDobrý
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
Poloha objektuŘadový
Umístění objektuCentrum obce
ZástavbaObchodní
D (548,42 kWh/m2 za rok)
EXKLUZIVNÍ NABÍDKA
zobraz vybavení
Popis

Blok domů České spořitelny - Svitavy náměstí.

Blok budov České spořitelny sahá od náměstí Míru až k ulici Wolkerova alej a zahrnuje v sobě 3 domy s průčelím na náměstí Míru a zadní novodobou přístavbu k Wolkerově aleji. Všechny budovy jsou vnitřně propojeny a tvoří tak jeden celek. Dominantní uliční fronta na náměstí Míru má přes 29 m.
Trojice měšťanských domů na podloubí s atikovým patrem jsou významnou pohledovou součástí severní fronty náměstí. Tyto tři objekty pocházejí patrně z období 15. století a několikrát byly zásadně přestavěny. V roce 1810 došlo propojení těchto tří budov v jednu.
Interiéry domů byly modernizovány a uzpůsobeny pro potřeby banky. Historické prvky jsou v objektu zachovány a vkusně začleněny do moderního stylu. Objekty jsou památkově chráněné.
Domy jsou řadové jednopatrové, krov byl přestavěn na kanceláře (1.NP, 2.NP a 1.PP). Střecha je sedlová zvalbená s hřebenem kolmo na průčelí, krytina pálená. Jednotlivá poschodí jsou přístupná pískovcovými schodišti s kovaným zábradlím a také výtahem.
Historická část objektu je konstrukčně rozdělena mezi původní historickou a novou, která vznikla přístavbou v roce 1995, funkčně zůstává spojena a navíc prorůstá s novou částí, markantně v oblasti velké haly, bývalé klientské zóny. 1.NP bylo využíváno jako vstup do banky, vstup pro zaměstnance a především jako vstup do hlavní haly banky. Sklepní prostory byly využívány jako zálohové a technické prostory (VZT, strojovna výtahu, sklady, garáže). Vyšší patra potom ostatní agendou banky – zasedací místnosti, kanceláře a jiné.
Do budovy jsou tři samostatné vchody, dva z podloubí z náměstí Míru a jeden ze zadní části přes dvůr objektu. Na dvoře je k dispozici 9 parkovacích stání a 5 garáží. Vjezd na dvůr je zajištěn želenými vraty s dálkovým ovládáním. Objekt je napojen na veškeré IS. Instalováno požární zabezpečení a bezpečnostní systém. Objekt se prodává jako prázdný, po vystěhování banky.

Celková plocha pozemků: 2169m2
Celková užitná plocha: 3569m2
Celková zastavěná plocha: 1643m2

Podrobnější informace i fotodokumentace na vyžádání.
Forma prodeje: výběrové řízení